Skip to main content

Search

Google Translate Block

Languages

لغو كردن تحريم فروش هواپيماهاي غير نظامي ساخت آمريكا و قطعات يدكي آنها به ايران به جلوگيري از اين فجايع كمك كنيد

PrintPrint Share this
 
شورای آمریکایی و (ایرانی (AIC در گذشته بار ها نظر دولت آمریکا را به حوادث غم انگیزی که سقوط هواپیما های مسافربری، برای ایرانیان و مسافرینی که برای بازدید به ایران می روند، به بار آورده، جلب نموده است. برای کاهش ابعاد این فاجعه ما مصرانه از دولت پرزیدنت اوباما در خواست می کنیم که تحریم فروش هواپیما های مسافربری و نیز قطعات یدکی آنان به ایران لغو گردد.
 
 
توضیح: اصل این نامه سرگشاده به انگلیسی است و این ترجمه برای استفاده هموطنان ایرانی عرضه شده است.
 
رييس جمهور باراك حسين اوباما
كاخ سفيد
واشينگتن،دي. سي.
 
آقاي رييس جمهور عزيز،
 
اين نامه را برايتان مي‏نويسم تا توجه‏شما را به مصيبتي جلب كنم كه به دليل سوانح هوايي به سر مردم ايران و سفركنندگان به ايران مي‌آيد. هم چنين با در نظر داشتن شعارهايتان، يعني شعار "تغيير" و "اميد" اين نامه را نوشتم كه از شما بخواهم تا با لغو كردن تحريم فروش هواپيماهاي غير نظامي ساخت آمريكا و قطعات يدكي آنها به ايران به جلوگيري از اين فجايع كمك كنيد.
 
آقاي رييس جمهور، هنگامي كه به اين درخواست رسيدگي مي‏كنيد توجه داشته باشيد كه شمار فزاينده‏اي از اتباع ايراني‏تبار و غير ايراني‏تبار آمريكا نيز به ايران سفر مي‏كنند و خودشان و عزيزان‏شان در ايران ناچارند با هواپيماهاي ايران پرواز كنند كه بسيار بدون ايمني هستند. آقاي رييس جمهور، طبق قانون اساسي امریکا، حفاظت از جان اين شهروندان از جمله اصلي‏ترين وظايف شما است.
 
آقاي رييس جمهور، هر دو طرف منازعات پس از انتخابات ايران و به ويژه آنهايي كه در خيابان‏هاي ايران براي حقوق شهروندي‏شان به مبارزه برخاسته اند از حركت انسان‏دوستانه‏تان قدرداني بسياري خواهند كرد. از ياد نبريد كه چه بسا ممكن بود جان‏باختگان قديس‏گونه‏ي اين مبارزه و آن‏هايي كه به زندان افتاده‏اند نيز سرنشين آن هواپيماهايي باشند كه دچار سانحه شدند!
 
از سال 1990 بيش از 200 سانحه‏ي هواپيمايي در ايران رخ داده است و ايران از اين لحاظ در ميان تمام كشورهاي جهان بدترين وضعيت را دارد. از اين سوانح، حدود 70 سانحه به تنهايي بيش از 2000 كشته به جا گذاشته و 6 سانحه جزو"100بدترين فاجعه‏ي هواپيمايي" جهان از دهه‏ي 1980 به بعد ثبت شده‏اند. اين سوانح براي هواپيماهاي ساخت ايالات متحده، روسيه و اروپاي غربي رخ داده است.
 
آقاي رييس جمهور، به اين آمار هشداردهنده هم توجه داشته باشيد كه تصادفات هواپيمايي ايران از دهه‏ي 1980 پنج برابر شده است و تنها از سال 2001 پانزده سانحه‏ي بزرگ هواپيمايي در اين كشور گزارش شده است. از اين هواپيماها هفت هواپيما از نوع جت بويينگ و سي-130 ساخت آمريكا بودند كه طبق تحقيقات ايمن‏ترين هواپيماهاي موجود هستند. اما همين هواپيماها به علت "ايرادهاي مكانيكي" بارها دچار سانحه شده‏اند.
 
شماري از سوانح يا سقوط هواپيماهاي آمريكايي ايران از سال 1980 به بعد كه باعث شد تا نزديك به 1000 نفر از ايرانيان جان خود را از دست بدهند به قرار زير است:
 
بويينگ 737، سقوط در سال 2008، تلفات جاني 70 نفر
سي- 130، سقوط در سال 2005، تلفات جاني 94 نفر
بويينگ 707، سقوط در سال 2005، تلفات جاني "چندين" نفر
سي- 130، سقوط در سال 2003، تلفات جاني 110 نفر
سي- 130، سقوط در سال 1999، تلفات جاني 130 نفر
بويينگ 727، سقوط در سال 1996، تلفات جاني 4 نفر
سي- 130، سقوط در سال 1996، تلفات جاني 86 نفر
سي- 130، سقوط در سال 1994، تلفات جاني 12 نفر
سي- 130، سقوط در سال 1986، تلفات جاني 98 نفر
سي- 130، سقوط در سال 1981، تلفات جاني 80 نفر
بويينگ 727، سقوط در سال 1980، تلفات جاني 128 نفر
 
به علاوه، آمريكا نيز در سال 1988 يك فروند هواپيماي مسافربري ايرباس 1-300 ايران را بر فراز خليج فارس با موشك سرنگون كرد كه تمام 290 سرنشين آن كشته شدند. همین جا این را هم اضافه کنم که سی-130 هواپیمای مسافر بری و باربری نظامی است اما در جمهوری اسلامی از آن برای خدمات مسافر بری غیر نظامی هم استفاده زیادی میشود. مثلا، هواپیمای سی-130 که در سال 2005 سقوط کرد، از 116 سرنشینی که کشته شدند، 68 نفر خبرنگار بودند.
 
آقاي رييس جمهور، اين وقايع غمبار تا حد زيادي به علت آن بوده است كه ايران به خاطر قرار داشتن در شرايط تحريم نمي‏توانسته است هواپيماي نو خريداري كند يا براي هواپيماهاي قديمي خود كه ساخت آمريكا هستند (مثل جت‏هاي بويينگ و سي-130 لاكهيد-مارتين) و اروپا –آمريكا (ايرباس) قطعات يدكي خريداري كند. چون ايران دستش از بازار هواپيماهاي غيرنظامي غرب كوتاه است، هواپيماهاي قديمي و بدون ايمني روسي را خريداري يا اجاره مي‏کند.
 
شركت هواپيمايي ايران در سال 2008-2009 پروازهاي خود را با 11 هواپيماي جت بويينگ، 12 ايرباس و 16 هواپيماي ساخت روسيه انجام ‌داده است. بسياري از اين هواپيماها خيلي قديمي هستند و وضعيت نگه‌داري‌شان به علت فقدان قطعات يدكي و انجام تعميرات ناقص توسط تكنيسين‌هاي فاقد صلاحيت، نامطلوب است. هواپيماهاي آمريكايي ايران از جمله قديمي‌ترين هواپيماهاي اين كشور هستند و به علت تحريم‌هايي كه ايالات متحده عليه ايران وضع كرده است وضعيت نگه‌داري‌شان بد است و ايمني‌شان از همه كم‌ترمیباشد.
 
ايران كه دستش از بازارهاي آمريكا و ايالات متحده كوتاه بوده است براي تامين قطعات و خدمات به سراغ بازار سياه نيز رفته است كه آكنده از تقلب‏كاري است. دولت ايران در اغلب موارد نيز ناچار بوده است قطعات هواپيماهاي "از كار افتاده" را در هواپيماهاي نيازمند "تعمير" به كار گيرد. اين هواپيماهاي تعمير شده به پرواز كه درمي‌آيند خدمه "دست به دعا برمي‌دارند كه سالم به زمين بنشينند".
 
از آن جا كه ايران از لحاظ جغرافيايي سرزميني ناهموار و بزرگ است و سامانه‌ي ترابري زميني آن توسعه يافته نيست (حمل ونقل آبي در داخل اين كشور وجود ندارد)، مردم ايران به گونه‌اي فزاينده به ترابري هوايي متكي هستند. بنابراين، تعجبي ندارد که مردم ایران با اینكه از خطرات واقعي سفر با اين هواپيماهاي بدون ايمني آگاه هستند، همچنان به پرواز با آن‌ها تن مي‌دهند. چاره ديگري ندارند. در واقع، دشمني ايالات متحده و ايران به بهاي جان مردم ايران تمام مي‌شود.
 
آقاي رييس جمهور، بابت وضعيت اسفبار ايمني هوايي در ايران چه كسي مقصر است؟ دولت ايران و هوادارنش ايالات متحده را مقصر مي‌خوانند و دولت ايالات متحده و مخالفان حكومت ايران نيز گناه را به گردن دولت ايران مي‌اندازند. بدیهی است که دولت ايران تعهد مستقيم دارد كه ايمني شهروندان خود را تامين كند و بيش از همه مسئول است.
 
ايرانيان نيز مي‌دانند اين نشانه‌ي تزوير تهران است كه از يك طرف واشنگتن را بابت ايمن نبودن هواپيماهاي ايران مقصر مي‌خواند و از طرف ديگر از سياست‌ها و اقدامات ضدآمريكايي خود دست برنمي‌دارد. به علاوه، شعار رسمي و جنجالي "مرگ بر آمريكا"  نيز دست ايالات متحده را براي لغو تحريم‌ها يا انجام اقدامات جدي بشردوستانه چندان باز نگذاشته است. تعجبي ندارد كه مردم ايران از عادي‌سازي روابط ايران و آمريكا پشتيباني مي‌كنند.
 
با اين همه، آقاي رييس جمهور، ايالات متحده نيز بايد بپذيرد بابت ايمني نداشتن هواپيماهاي غيرنظامي ساخت آمريكا كه باعث كشته شدن مردم ايران مي‌شوند تاحدي مسئول هست. درست است كه دولت شما بابت ايمني شهروندان ايراني مسئوليتي ندارد اما طبق قوانين، مقررات و معيارهايسازمان هواپيمايي بين‌المللي ايمني مسافران اولويت درجه يك تمام دولت‌ها است و فرقي نمي‌كند شهروند چه كشوري باشند.
 
تحريم فروش هواپيماهاي غيرنظامي و قطعات‌شان به ايران كه توسط آمريكا اعمال شده است به ويژه از اين منظر اخلاقي و قانوني توجيه ‌ناپذير است كه شمار فزاينده‌اي از شهروندان ايالات متحده در حال سفر به ايران هستند و با اين هواپيماها سفر مي‌كنند. با توجه به ركود اقتصادي ژرفي كه ايالات متحده با آن دست به گريبان است و محتاج تقويت تجارت بين‌المللي است اين خط مشي اعمال تحريم از لحاظ تجاري نيز معقول نيست.
 
تحريم فروش هواپيماهاي غيرنظامي و قطعات‌شان به ايران ديپلماسي مردمی (عمومی) آمريكا در قبال مردم ايران را نيز تضعيف مي‌كند. دولت ايالات متحده به درستي از دولت ايران به خاطر نقض حقوق انساني مردم ايران كه شامل ايمني آن‌ها نيز مي‌شود انتقاد مي‌كند. ولي تحريم‌هاي آمريكا نيز به خاطر آن كه جان مردم ايران را به خطر مي‌اندازد حقوق انساني‌شان را نقض مي‌كند.
 
مخالفان عادي‌سازي روابط ايالات متحده و ايران نيز بابت مصيبت‌هاي هواپيمايي ايران مسئول هستند. برخي با اين استدلال كه ايران قطعات و هواپيماها را برای مصارف نظامي به كار مي‌گيرد مخالفت‌شان را توجيه مي‌كنند. برخي هم ادعا مي‌كنند هر گونه آسان‌گيري ايالات متحده در قبال ايران باعث مي‌شود تا بخت واداشتن حكومت اسلامي ايران به رعايت دمكراسي و حقوق بشر كاهش يابد.
 
آقاي رييس جمهور، اگر ما مي‌توانيم كشورها را به رعايت حدود غني‌سازي اورانيوم وادار كنيم بنابراين بررسي محل كاربرد هواپيماها و قطعات فروخته شده به ايران نيز كار آساني خواهد بود. مخالفت از منظر دمكراسي و حقوق بشر نيز موجه نيست. حرف اصلي اين گروه اين است كه هرگونه آسان‌گيري ايالات متحده در قبال ايران به حكومت آن مشروعيت مي‌دهد و خودكامگي‌اش را تقويت مي كند.
 
اين استدلال در اساس ضدآمريكايي است. تجربه‌ي تاريخي نشان‌گر آن است كه رابطه داشتن با ايالات متحده باعث تضعيف خودكامگان مي‌شود و فقدان چنين روابطي باعث تقويت‌شان مي‌شود. در واقع در هيچ كشوري در نبود روابط ديپلماتيك با ايالات متحده دمكراسي برقرار نشده است. بنابراين، چنين رابطه‌اي پيش‌شرط تغييرات معطوف به دمكراسي است اما كافي نيست.
 
به جاي انگشت اتهام به سوي اين يا آن بازيگر نشانه‌ گرفتن بايد راهكاري فوري يافت. آقاي رييس جمهور، با هر روشي كه مناسب مي‌دانيد با حكومت ايران رفتار كنيد ولي كاري نكنيد كه مردم ايران بهاي خط‌مشي شما در قبال ايران را با جان خود بپردازند. جلوگيري از فروش هواپيماهاي غيرنظامي و قطعات‌شان نه سیاست خارجي و اقتصادي خوبي است و نه ديپلماسي عمومي و حقوق بشري مناسبی است.
 
قطعات هواپيما را مولفه‌اي از برنامه‌ي تشويقي در مذاكرات هسته‌‌اي با ايران در نظر گرفتن نيز به همان اندازه غيرقابل قبول است. اين رهيافت كه يك بار توسط اتحاديه‌ي اروپا به كار گرفته شد اين پيام وحشتناك را براي مردم ايران دارد كه تنها در صورتي كه دولت‌تان از برنامه‌هاي غني‌سازي دست بردارد به ايمني‌تان اهميت مي‌دهيم. وگرنه بايد بهاي ناسازگاري‌هاي تهران را با جان‌تان بپردازيد.
 
آقاي رييس جمهور ، مردم ايران شايستگي آن را دارند كه ايالات متحده خط‌مشي بهتري در قبال آن‌ها در پيش گيرد زيرا جزو اقليت هوادار آمريكا در خاورميانه‌ي بزرگ هستند و با فاصله گرفتن از اسلام افراطي به اصلاحات سياسي روي آورده‌اند. مردم ايران همچنین جزو اقليتي در خاورميانه‌ي بزرگ هستند كه تروريسم را محكوم مي‌كنند و خود از قربانيان آن هستند.
 
بعلاوه، مردم ايران جزو اقليتي در خاورميانه‌ي بزرگ هستند كه با كاربرد نظامي فناوري هسته‌اي مخالف‌اند و خواستار منطقه‌اي عاري از جنگ‌افزارهاي هسته‌اي هستند. این مردم همچنین جزو اقليتي در خاورميانه‌ي بزرگ هستند كه قرباني جنگ بوده‌اند و خواستار زندگي در صلح هستند. و بلاخره، مردم ايران جزو اقليتي در خاورميانه‌ي بزرگ هستند كه براي تحقق دمكراسي و مقابله با نقض حقوق بشر به مبارزه برخاسته اند.
 
آقاي رييس جمهور، خلاصه بگويم: مردم ايران جزو اقليتي در خاورميانه‌ي بزرگ هستند كه در مورد جدي‌ترين نگراني‌هاي‌تان در اين منطقه با شما همداستان هستند. بنابراين، خواهش مي‌كنم گوش نسپاريد به كساني كه اهميت نمي‌دهند مردم ايران بهاي تحريم فروش هواپيماهاي آمريكايي و قطعات‌شان را دارند با جان خود مي‌پردازند يا  به كساني كه به شما مي‌گويند فروش هواپيماهاي آمريكايي و قطعات‌شان به معناي خشنود كردن حاكمان تهران است و به تروريسم و گسترش جنگ‌افزارهاي هسته‌اي دامن مي‌زند.
 
همچنين گوش نسپاريد به كساني كه مي‌گويند فروش قطعات يدكي به ايران باعث افزايش سركوب‌گري دولت و نقض حقوق بشر مي‌شود، يا سد راه جنبش اصلاحات و باعث تقويت افراط‌گرايي اسلامي مي‌شود. در خاتمه، خواهش مي‌كنم گوش نسپاريد به كساني كه مي‌گويند فروش قطعات يدكي به ايران بر عمر حكومت اسلامي مي‌افزايد يا به عدم ثبات منطقه‌اي دامن مي‌زند. اين استدلال ها درست نیستند.
 
آقاي رييس جمهور، فروتنانه بر اين باورم كه بايد به نداي 70 میلیون مردم ايران گوش بسپاريد كه ايمني‌شان به خطر افتاده است.  مردم ايران هواپيما و قطعات يدكي مي‌خواهند و اگر شما خواست‌شان را تامين نكنيد در صداقت‌‌تان كه مي‌گوييد در مبارزه‏شان براي حقوق بشر همراه‌شان هستيد به ديده‌ي شك نگاه خواهند كرد. همچنين خواهش مي‌كنم توجه داشته باشيد كه جان مردم ايران به خطر افتاده است نه حاكمان ايران.
 
آقاي رييس جمهور زمان آن فرارسيده است که همان گونه كه رييس جمهور جورج دبلیو بوش طي زمين‌لرزه‌ي فجيع و ويران‌گر شهر تاريخي بم عمل كرد كاري بشردوستانه انجام دهيد. اگر بگذاريد كه ايران اجازه داشته باشد هواپيماهاي آمريكايي و قطعات‌شان را خريداري كند مردم ايران و جامعه‌ي قوي يك ميليون نفري آمريكاييان ايراني‌تبار وام‌دار حسن‌نيت شما خواهند بود. اين اقدام با شعارهاي‌تان يعني شعار "اميد" و "تغيير" ‌نيز همخواني دارد.
 
با احترام،
 
 
هوشنگ امير احمدي، پي اچ دي
 
استاد دانشگاه راتگرز
رييس شوراي آمريكاييان و ايرانيان
تلفن همراه: 609.509.2999
تلفن منزل: 609.497.4749
دورنگار شخصي: 609.279.9889
پست الكترونيكي:hooshang@amirahmadi.com
وب‌گاه:www.amirahmadi.com